FAQ – NEJČASTĚJI KLADENÉ OTÁZKY


Vážení uživatelé SOS tlačítka SeniAngel. Přinášíme Vám odpovědi na nejčastěji pokládané otázky od uživatelů v souvislosti s pořízením a provozem tlačítka. V případě, že byste zde nenalezli odpověď na Vaši otázku, neváhejte nás kontaktovat na náš e-mail: info@seniangel.eu. Rádi Vám odpovíme.


Komu je SOS tlačítko SeniAngel určeno?

Tlačítko má všestranné využití. Primárně je určeno pro seniory a osamělé osoby, protože jim dodává určitou jistotu včasné pomoci. Uplatnění však najde i u osob tělesně nebo zdravotně postižených, dětí či turistů. V neposlední řadě mezi uživatele patří rovněž účastníci silničního provozu, zejména motorkáři a profesionální řidiči, především ti, kteří zajišťují noční rozvozy. Poslední velkou skupinou jsou vyznavači adrenalinových sportů a také piloti ULL, MPK a další „létavci“. Podle našeho průzkumu většina uživatelů přitom preferuje konkrétní funkci z několika, které tlačítko nabízí (možnost přivolání pomoci, zpětné volání, pádový senzor či GPS lokalizaci).


Je již součástí SOS tlačítka SeniAngel SIM karta nebo si musím pořídit vlastní? Jak ji do tlačítka vložím?

V tlačítku je již SIM karta zabudována, takže žádnou nemusíte pořizovat. Pozor, tlačítko se nepokoušejte rozebírat. Jakýkoliv neodborný zásah do tlačítka znamená ztrátu garance funkčnosti a jakýkoliv zásah do tlačítka je jedním z důvodů pro neuznání případné pozdější reklamace. V případě poruchy nás určitě kontaktujte.


Je nutné provádět nějakou aktualizaci software u SOS tlačítka SeniAngel?

Ne. Pouze je nutná prvotní aktualizace GPS lokalizace před jeho užíváním, respektive po aktivaci. Dejte proto, prosím, zapnuté tlačítko nabíjet do stojánku připojeného do elektrické sítě a umístěte stojánek se zapnutým tlačítkem ideálně s výhledem na oblohu (například na okenní parapet). Nejpozději do 24 hodin by mělo být tlačítko připraveno k užívání. Toto provádějte vždy, když je tlačítko delší dobu v nečinnosti (například je vypnuto a schováno v šuplíku), v průběhu které může dojít k jeho restartu do továrního módu.


Jak nastavit správnou GPS lokalizaci SOS tlačítka SeniAngel?

Nastavení správné GPS lokalizace tlačítka je nezbytné nejen před prvním použitím, tedy po aktivaci, ale vždy, když je tlačítko delší dobu v nečinnosti (například je vypnuto a schováno v šuplíku), v průběhu které může dojít k jeho restartu do továrního módu. K zaměření satelitní sítě dojde umístěním zapnutého tlačítka do místa s výhledem na oblohu (například na okenní parapet). Poté by již tlačítko mělo udávat správnou GPS lokalizaci (tlačítko v tomto případě funguje obdobně jako mobilní telefon či GPS navigace).


Zobrazuje se mi chybná GPS lokalizace SOS tlačítka SeniAngel, tedy údaje na mapě nesouhlasí s aktuální polohou uživatele tlačítka. Co mám dělat?

Tato situace může nastat u tlačítka, které ještě nebylo používáno či nebylo používáno delší dobu (například bylo vypnuto a schováno v šuplíku) a je v továrním módu. Je proto u něj nezbytné provést nastavení GPS lokalizace (viz jiná otázka). Správnost funkce si můžete ověřit vyvoláním planého poplachu nebo kliknutím ve svém uživatelském profilu na ikonku „lokalizovat“ (v obou případech se Vám objeví GPS lokalizace tlačítka). Pokud se Vám opakovaně nedaří nastavit správnou GPS lokalizaci, neváhejte nás kontaktovat.


GPS lokalizace SOS tlačítka SeniAngel nesouhlasí s aktuální polohou jeho výskytu. Proč?

Důvodem je skutečnost, že v daném místě, kde se tlačítko nachází, není dostupný signál GPS. Tlačítko proto zobrazuje poslední známou polohu.


Jak často je třeba SOS tlačítko SeniAngel nabíjet?

Baterie v tlačítku vydrží podle režimu jeho využívání přibližně tři až sedm dní (z našich statistik od uživatelů vyplývá, že průměrná doba je dva až tři dny). Samozřejmě záleží, jak intenzivně uživatel tlačítko používá, tedy například zdali je přes tlačítko častěji komunikováno, vysílá poplachy nebo intenzivněji vyhledává GPS signál (například při cestování, kdy dochází k výraznější změně GPS polohy či je-li tlačítko v místě, kde je tento signál slabší).


Jak poznám, že je SOS tlačítko SeniAngel potřeba nabít? Jak dlouho trvá jeho nabití?

Součástí patentované technologie je automatická kontrola před vybitím baterie. V případě, že si v uživatelském profilu nastavíte funkci „hlásit stav baterie“, tlačítko posílá varovnou zprávu na nadefinovaná telefonní čísla v okamžiku, kdy zbývá patnáct procent do vybití baterie. Zároveň na tlačítku začne intenzivně blikat modře malá dioda. Při nabíjení svítí dioda modře, po nabití zhasne či pomalu bliká (tedy, že se průběžně nabíjí). Nabití trvá přibližně čtyři hodiny, přičemž samozřejmě záleží právě na stavu baterie před nabíjením (takže tlačítko může být nabito klidně za půl hodiny).


Jak mohu SOS tlačítko SeniAngel nabíjet?

Nabíjet můžete dvěma způsoby, a to přes stojánek či propojovacím kabelem. Tlačítko lze mírnou silou zatlačit do stojánku tak, že zavibruje a nelze s ním dále pohybovat. Nabíjení tlačítka pak signalizuje červená kontrolka pod nápisem SeniAngel na stojánku. Nebo lze tlačítko nabíjet také prostřednictvím propojovacího kabelu, který zapojíte do mikrozásuvky na boku tlačítka (skrytá pod záslepkou). Propojovací kabel je samozřejmě součástí balení.


Jak funguje pádový senzor SOS tlačítka SeniAngel?

Při pádu tlačítka jsou automaticky zasílány SMS zprávy na telefonní čísla nadefinovaná v uživatelském profilu s popisem události, tedy že došlo k pádu a upřesněním GPS lokalizace.


Při volání na SOS tlačítko SeniAngel tlačítko pouze vibruje, ale nevyzvání. Mám špatně nastavenou funkci v uživatelském profilu?

Nikoliv, protože funkce „zpětné volání“ je automatická. K této situaci dochází, pokud je baterie tlačítka nedostatečně nabitá. Doporučujeme tlačítko pravidelně nabíjet. Je třeba podotknout, že funkčnost tlačítka není nikterak omezena.


Kdo může s SOS tlačítkem SeniAngel komunikovat a využívat tak funkci „zpětného volání“?

S tlačítkem mohou komunikovat pouze oprávněné osoby z telefonních čísel, která jsou nadefinovaná v uživatelském profilu. Nemůže se tak stát, že by uživatele kdokoliv obtěžoval s různými průzkumy a nabídkami tak, jako je to v případě telefonu.


Jak funguje funkce „zpětné volání“ SOS tlačítka SeniAngel?

Tato funkce slouží k okamžité komunikaci s uživatelem tlačítka, který například zmáčknutím tlačítka požádal o pomoc. Tlačítko zazvoní a zavibruje, přičemž se pak se s ním spojíte, aniž by jeho uživatel musel hovor aktivně přijmout. Tato funkce je tak velice efektivní zejména v situacích, kdy je uživatel indisponován a nemůže hovor přijmout (například se po pádu nemůže hýbat). Vy však slyšíte, co se v okolí tlačítka děje, můžete s ohroženou osobou komunikovat, seznámit se s jeho aktuální situací a případně přijmout další opatření (přivolat pomoc, uklidnit dotyčného, apod.). Tuto funkci přitom mohou využívat pouze telefonní čísla nadefinovaná v uživatelském profilu a nehrozí tak žádné zneužití.


Mám strach, že mi SOS tlačítko SeniAngel spadne na zem a já vyvolám zbytečnou paniku. Je nějaké řešení jak zrušit poplach?

Strach mít nemusíte. Pokud Vám tlačítko upadne, začne pípat. Máte přibližně deset sekund na to, abyste poplach zrušila zmáčknutím tlačítka. A když už planý poplach vyvoláte? Myslíme si, že vaši blízcí určitě ocení, že tlačítko funguje a nic zlého se nestalo. Navíc mají možnost Vás zkontaktovat prostřednictvím funkce „zpětné volání“ a ujistit se, zdali potřebujete pomoc. Určitě se shodneme, že je lepší planý poplach než žádný.


Komu jsou posílány SMS zprávy? Může být příjemcem sociální pracovník nebo služebna naší městské policie?

SMS zprávy z tlačítka jsou zasílány pouze na telefonní čísla nadefinovaná v uživatelském profilu. Příjemcem samozřejmě může být sociální pracovník (stačí zadat jeho telefonní číslo) nebo jakýkoliv pult centrální ochrany (tedy recepce, sesterna, služebna městské policie či bezpečnostní agentury), který má nainstalován SeniAngel Manager a k dispozici ethernetový maják upozorňující audiovizuálně na hlášený poplach.


V letáku se píše, že je SOS tlačítko SeniAngel odolné vůči vodě. Mohu s ním i plavat a potápět se?

Odolnost tlačítka proti vniknutí kapalin, zejména vody, je vyjádřeno stupněm krytí IPX5 a je tak chráněno proti stříkající vodě. Do koupelny, kde se statisticky stává nejvíce úrazů v domácnosti, tak lze tlačítko vzít, není však určeno k přímému koupání ve vaně. Doporučujeme jej odložit v dosahu na ručník či háček. Je chráněno proti stříkající vodě, ale nelze s ním plavat a už vůbec ne potápět.


SeniAngel
FT Technologies a.s.
Tel.: +420 588 118 318
Email: info@seniangel.eu

Sídlo: Chválkovická 151/82, 779 00 Olomouc
Koresp. adresa: Chválkovická 82, 779 00 Olomouc

IČ: 26833620
DIČ: CZ26833620
DS: nr9d7bu